Styl życia to bardzo szerokie pojęcie, opisujące cały szereg zjawisk, które w całości składają się na sposób w jaki wyrażamy siebie, a także odzwierciedlają nasz charakter oraz widzenie świata. Wybrany przez nas styl życia jest ilustracją naszego gustu (ubiór, fryzura, dobór dodatków itp.), upodobań i zainteresowań (np. kulinarnych, literackich, hobbystycznych itd.), preferencji (wybór priorytetów życiowych), jak również ogólnego światopoglądu. Dział o stylu życia z konieczności więc ma charakter przekrojowy, z podziałem na wiele sekcji tematycznych.

Makijaż powiększający oczy

Kategoria: Styl życia Opublikowano: środa, 14 sierpień 2013 Renata Kuroczycka

Podstawowe wskazówki, jak wykonać makijaż optycznie powiększający oko, w przypadku gdy jest ono zbyt małe lub pomniejszone przez szkła okularów krótkowidza.

Czytaj więcej: Makijaż powiększający oczy

Dobre rady w modzie i kosmetyce

Kategoria: Styl życia Opublikowano: czwartek, 20 czerwiec 2013 Izabela Zaloudik

Dział "Dobre rady" opiera się na krótkich ale ciekawych, i mamy nadzieję pożytecznych poradach, opartych na zasadzie "czy wiesz, że" - taki mix porad w pigułce.

Tym razem zajmiemy się tematami modowymi jak i makijażowymi.

Czytaj więcej: Dobre rady w modzie i kosmetyce

Sztuka prawidłowego nakrywania stołu

Kategoria: Styl życia Opublikowano: poniedziałek, 02 lipiec 2012 Renata Kuroczycka

Znajomość zasad właściwego nakrywania stołu jest niezbędnym elementem planowania każdego większego przyjęcia. Umiejętnie rozłożona zastawa stołowa świadczy nie tylko o staranności gospodarzy, ale także o ich kulturze bycia i obyciu towarzyskim. 

Czytaj więcej: Sztuka prawidłowego nakrywania stołu

Sposoby podawania potraw

Kategoria: Styl życia Opublikowano: piątek, 06 lipiec 2012 Renata Kuroczycka
Wydając przyjęcie w domu warto znać sprawdzone sposoby serwowania dań. Odpowiednie podanie posiłków przez gospodarzy świadczy o ich znajomości zasad savoir-vivre'u oraz ogólnym "światowym" wyrobieniu.

Czytaj więcej: Sposoby podawania potraw

Sylwetka pieczarki i pietruszki– dopasowanie ubrań

Kategoria: Styl życia Opublikowano: niedziela, 26 luty 2012 Izabela Zaloudik

Kolejny, ostatni artykuł z cyklu jak dopasować ubrania do sylwetki. Tym razem opisujemy kształty: „Pieczarka” i „Pietruszka”.

Czytaj więcej: Sylwetka pieczarki i pietruszki– dopasowanie ubrań