Kosmici, czyli bracia w rozumie

Kategoria: Tajemnice świata Opublikowano: piątek, 15 czerwiec 2012 Mikołaj Kuroczycki

Człowiek od początku swego świadomego istnienia zadawał sobie pytanie czy jest sam we wszechświecie. Im dalej jesteśmy w stanie penetrować kosmos, tym bardziej intryguje nas zagadka istnienia innych cywilizacji. Rozgwieżdżone milionami gwiazd niebo zdaje się obiecywać, że gdzieś tam żyją nasi bracia w rozumie.

W obecnych czasach temat Obcych stał się stałym elementem kultury. Nawiązania do przybyszów z innej planety możemy spotkać w wielu książkach, filmach i komiksach, działają duże towarzystwa ufologiczne, powstają także organizacje na poważnie zajmujące się badaniem fenomenu Ufo. Miasta w których rzekomo miały miejsce spotkania z udziałem kosmitów, wykorzystują ten fakt do świetnej promocji turystycznej.

 

Popularność tematyki kosmicznej wiąże się z dwoma psychologicznymi aspektami: "strachem przed Innym" oraz "tęsknotą za Podobnym".

Z jednej strony panicznie boimy się Obcych, ich odmiennego wyglądu, innej mentalności. Wszelkie różnice pomiędzy nami i nimi napawają nas lękiem, bo zupełnie nie wiemy, czego można się spodziewać po obcej cywilizacji. Mamy obawy że nie docenią naszego rozumu i potraktują nas jak istoty prymitywne, z którymi nie warto się liczyć. Znamy siebie i naszą własną "drapieżność gatunkową", więc tej samej agresji obawiamy się u Przybyszów. Brakuje nam wiedzy o kosmosie i jego mieszkańcach, a tak wiele niewiadomych rodzi strach.

Z drugiej zaś strony czujemy się samotni we wszechświecie. Jesteśmy gatunkiem społecznym, tęsknimy do wymiany myśli, do twórczej współpracy z innymi rozumnymi istotami. Jakie wspaniałe rzeczy moglibyśmy razem robić, jak bardzo wzbogaciłaby się nasza kultura oraz nauka w kontakcie z obcą, inteligentną i przyjazną cywilizacją. Ileż ciekawych informacji bylibyśmy w stanie przekazać sobie nawzajem. Taki życzliwy kontakt z Przybyszami to marzenie wielu ludzi.

 

Tymczasem ciągle pozostaje główna wątpliwość wobec Obcych: istnieją czy nie istnieją?

Organizacje i towarzystwa ufologiczne skrupulatnie zbierają wszelkie informacje o rzekomych spotkaniach oraz wizytach kosmitów. Wydawane są specjalne publikacje opisujące zjawisko Ufo na podstawie relacji świadków.

Opierając się na dostępnych materiałach źródłowych, można pokrótce usystematyzować podstawową i bardzo niewielką wiedzę o Przybyszach.

Wygląd Obcych

Najczęściej opisywani są jako słabo zbudowane humanoidalne (czyli podobne do ludzi) istoty, posiadające duże głowy, wielkie (przeważnie całe czarne) oczy, szczątkowe nosy oraz małe i słabo zarysowane usta. Czasami pojawiają się relacje, że zamiast małżowin usznych mają tylko niewielkie otwory. Poza tym posiadają zwykle szarą, pozbawioną owłosienia skórę (stąd często nazywani są "szarakami"). Ich wzrost bywa różny: od wielkości małego dziecka do ponad dwóch metrów. Ciekawostką pozostaje rzekomy sposób komunikowania się kosmitów, gdyż część świadków twierdzi, że Obcy porozumiewali się z nimi za pomocą telepatii.

Technologia Obcych

UFO - najbardziej popularna nazwa kosmitów. Powstała od skrótu angielskich słów Unidentified Flying Object i w tłumaczeniu oznacza Niezidentyfikowany Obekt Latający (po polsku: NOL). Termin UFO stosowany jest przez siły powietrzne Stanów Zjednoczonych Ameryki jako określenie obiektu latającego, niedającego się zidentyfikować ani z żadnym ze znanych typów maszyn latających, ani z jakimś zjawiskiem atmosferycznym. W czasach zimnej wojny skrót ten utrwalił się w kulturze jako ogólne nazwanie pojazdów latających pozaziemskiego pochodzenia. UFO przeważnie opisywane są jako latające dyski, choć spotyka się relacje o statkach kosmicznych  trójkątnego bądź kulistego kształtu. Obiekty te bardzo często emitują mocne światło, mają niezwykłe osiągi szybkości oraz wyjątkowe możliwości manewrowe. W większości przypadków u statków UFO nie widać żadnego źródła napędu.

USO - skrót z angielskiego: Unidifited Swimming Object oznaczający Niezidentyfikowany Obiekt Pływający. Termin wojskowy stosowany jako określenie nieznanego typu maszyny pływającej. Z racji pojawiania się wielu relacji o podwodnych niezidentyfikowanych statkach, środowiska ufologiczne uznały te obiekty za wytwory pozaziemskiej cywilizacji. Wyglądem USO mocno przypominają standardowo opisywane dyski UFO. Dodatkowo wiele z nich potrafi swobodnie wynurzać się z wody i wzlatywać w powietrze bądź na odwrót. Takie możliwości świadczą o wysoko rozwiniętej myśli technicznej, niedostępnej na Ziemi. Wedle sprawozdań świadków, USO często towarzyszą manewrom sił morskich różnych państw, jak gdyby kosmici obserwowali nasze poczynania na wodzie.

 

Większość uniwerysteckich badaczy traktuje Obcych jako wymysł fantastów. Oficjalna nauka zdecydowanie neguje wizyty kosmitów na naszej planecie. Nietypowe zjawiska wyjaśniane są jako pioruny kuliste, anomalie pogodowe, tajne eksperymenty wojskowe, iluzje i omamy optyczne itp. Naukowcy twierdzą, że są w stanie wskazać racjonalne przyczyny dla większości incydentów związanych z UFO. Pozostaje jednak faktem, że wiele intrygujących zjawisk posiada doskonałe udokumentowanie (zdjęcia, relacje licznych świadków), a mimo to brak im logicznego wytłumaczenia.