UFO czy raczej SFO?

Kategoria: Tajemnice świata Opublikowano: piątek, 06 wrzesień 2013 Mikołaj Kuroczycki

Zjawiska UFO (lub po polsku: NOL, Niezidentyfikowane Obiekty Latające) od dawna elektryzują ludzi. Dają nam poczucie obcowania z niezwykłą tajemnicą i nadzieję, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Ale czy naprawdę to, co uważamy za wytwór obcej cywilizacji przybyło z przestrzeni kosmicznej? Niekoniecznie...

Czytaj więcej: UFO czy raczej SFO?

Kosmici, czyli bracia w rozumie

Kategoria: Tajemnice świata Opublikowano: piątek, 15 czerwiec 2012 Mikołaj Kuroczycki

Człowiek od początku swego świadomego istnienia zadawał sobie pytanie czy jest sam we wszechświecie. Im dalej jesteśmy w stanie penetrować kosmos, tym bardziej intryguje nas zagadka istnienia innych cywilizacji. Rozgwieżdżone milionami gwiazd niebo zdaje się obiecywać, że gdzieś tam żyją nasi bracia w rozumie.

Czytaj więcej: Kosmici, czyli bracia w rozumie

Kryształowa Czaszka Zagłady

Kategoria: Tajemnice świata Opublikowano: poniedziałek, 20 luty 2012 Mikołaj Kuroczycki

Czaszka ludzka naturalnej wielkości, wyrzeźbiona z jednej bryły kryształu górskiego. Posiada ruchomą żuwchwę i cechuje się tak wysoką precyzją wykonania, że widać nawet najmniejsze szczegóły anatomiczne. Jej pochodzenie owiane jest legendą.

Czytaj więcej: Kryształowa Czaszka Zagłady

Zombie, czyli żywe trupy

Kategoria: Tajemnice świata Opublikowano: środa, 02 maj 2012 Mikołaj Kuroczycki

Zjawisko zombie wywodzi się z religii voodoo i haitańskiego folkloru.

Czytaj więcej: Zombie, czyli żywe trupy

Podkategorie

  • Kryptozoologia

    Nazwa wywodzi się od greckich słów kryptos – „ukryty”, zoon – „zwierzę” oraz logos – „nauka”. Jest to dziedzina zajmująca się badaniami gatunków zwierząt, których istnienie potwierdzają różne podania, legendy, mity i relacje świadków, lecz odrzucanych przez klasyczną zoologię z powodu braku wiarygodnych dowodów. Kryptozoologia zajmuje się także badaniami nad gatunkami, które oficjalnie zostały uznane za wymarłe.