Wpływ Księżyca, czyli trochę biologii z astrologią

Kategoria: Szerokie horyzonty Opublikowano: środa, 05 marzec 2014 Renata Kuroczycka

Istnieją specjalne programy oraz charakterystyki, ilustrujące wpływ kolejnych faz Księżyca na życie na Ziemi. Są one podstawą tzw. rolnictwa i ogrodnictwa biodynamicznego. Wykorzystuje je także medycyna.

 

Wiadomo od dawna, że Księżyc wywiera wpływ na Ziemię, czego najlepszym przykładem są przypływy i odpływy morza. Z badań statystycznych wynika też, iż w dniach pełni wzrasta ryzyko nasilenia zaburzeń zdrowotnych (zaobserwowano częstsze przypadki zawałów, udarów oraz prób samobójczych). Od Księżyca uzależniony jest również rozród wielu organizmów żywych, które dostosowują swój cykl życia do poszczególnych faz „srebrnego globu".

 

Pierwsza kwadra (sierp księżyca rośnie)
Dla organizmu jest to okres regeneracji oraz gromadzenia energii. Doskonały czas na zabiegi pielęgnacyjne wokół roślin i własnego ciała, a także kuracje naturalne, zwiększające płodność u kobiet. Z astrologicznego punktu widzenia są to również dobre dni na rozpoczynanie nowych spraw i interesów czy nawiązywanie nowych znajomości.

 

Pełnia księżyca
Organizm jest w szczytowej formie psychicznej oraz energetycznej. Głodówka przeprowadzona w tym okresie daje wspaniałe rezultaty oczyszczające, trwała ondulacja oraz farbowanie włosów są efektowniejsze i utrzymują się dłużej. Warto natomiast powstrzymać się od jakichkolwiek zabiegów chirurgicznych, gdyż uwrażliwiony organizm może teraz odczuwać większy ból i mocniej krwawić. W astrologii wszystkie sprawy oraz interesy załatwiane podczas pełni wspomagane są dodatkową energią lunarną. Idealny czas na przesyłanie naszym bliskim „dobrych fluidów".

 

Ostatnia kwadra (sierp księżyca maleje)
Organizm wykorzystuje w tym okresie nagromadzoną wcześniej energię, usuwając jednocześnie zbędne złogi i toksyny. Jest to więc doskonały czas na dietę odchudzającą. Włosy obcięte podczas ostatniej kwadry odrastają wolniej, ale za to są bardziej puszyste i gęste. Zgodnie z astrologią dni te wykorzystuje się do definitywnego zakańczania niezbyt udanych interesów lub szkodliwych sytuacji, analizowania i eliminowania problemów, zrywania z nałogami itp.

 

Nów księżyca
Organizm przechodzi intensywne odtruwanie, toteż warto wspomóc go łagodną głodówką. W tym okresie jest także mniej wrażliwy na ból i znosi większe obciążenia fizyczne. Pierwsze trzy dni nowiu (księżyc jest wówczas niewidoczny) to w astrologii tradycyjny okres wyciszenia oraz refleksji nad własnym życiem. Kolejne cztery dni nowiu, kiedy księżyc „odradza się" sprzyjają układaniu nowych planów, a także wizytom u fryzjera, bowiem włosy obcięte w tym czasie odrastają dużo szybciej (podobnie dzieje się również z obcinanymi paznokciami).