QWERTY - klawiatura komputera

Kategoria: ABC Internetu Opublikowano: piątek, 22 czerwiec 2012 Renata Kuroczycka

QWERTY to popularna nazwa komputerowej klawiatury, znana niemal na całym świecie. Ten tajemniczy wyraz nie pochodzi z żadnego języka, został stworzony sztucznie. Jest to po prostu ciąg sześciu pierwszych liter na klawiaturze (górny rząd od lewej strony).

Czytaj więcej: QWERTY - klawiatura komputera

WWW - skrót internetowy

Kategoria: ABC Internetu Opublikowano: czwartek, 21 czerwiec 2012 Renata Kuroczycka

WWW to skrót od World Wide Web (z języka angielskiego - "światowa pajęczyna"). Ta najpopularniejsza usługa internetowa została udostępniona ludziom 13 marca 1989 r.

Czytaj więcej: WWW - skrót internetowy

Komunikatory internetowe

Kategoria: ABC Internetu Opublikowano: poniedziałek, 24 październik 2011 Tomasz Zaloudik

W trakcie rozwoju sieci Internet jego użytkownikom przestały wystarczać wiadomości e-mail i system poczty elektronicznej. Doszli oni do wniosku, że czasami zamiast pisać długich listów wystarczy wysłać krótka wiadomość typu „Będę za godzinę w tej restauracji”. Jednak decydując się na taką krótką formę zależało im na błyskawicznym doręczeniu wpisywanej treści do adresata.

Czytaj więcej: Komunikatory internetowe

Przeglądarka a wyszukiwarka

Kategoria: ABC Internetu Opublikowano: niedziela, 04 grudzień 2011 Tomasz Zaloudik

Bardzo często zdarza się nam w prasie czy telewizji słyszeć słowa przeglądarka oraz wyszukiwarka. Nie każdy z nas zna jednak zna różnicę między tymi dwoma pojęciami. Spróbujmy pokrótce przedstawić co kryje się za tymi zwrotami tak byśmy mogli poprawnie ich używać na co dzień.

Czytaj więcej: Przeglądarka a wyszukiwarka

Adres e-mail, skrzynka e-mail, poczta elektroniczna

Kategoria: ABC Internetu Opublikowano: poniedziałek, 24 październik 2011 Tomasz Zaloudik

W celu omówienie tego zagadnienia posłużymy się pewnym porównaniem. Przyjmijmy, że jesteśmy na wakacjach i chcemy znajomemu opisać przygody, które nam się przytrafiły oraz przesłać kilka zdjęć. Tak więc na kartce papieru opisujemy wszystko, bierzemy kopertę i wkładamy do niej list oraz wspomniane wcześniej zdjęcia.

Czytaj więcej: Adres e-mail, skrzynka e-mail, poczta elektroniczna